ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2019, Ημέρα των Αγίων Τριών Ιεραρχών, και ώρα 7:30 μ.μ. ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου κ.κ. Ευγένιος θα ομιλήσει στην αίθουσα του Λυκείου των Ελληνίδων στην Προκυμαία, με θέμα: «Η Παναγία της Κρήτης στην Βενετία».
Παρεμβάσεις σχετικές με το θέμα αυτό θα γίνουν από:
Την κ. Ασπασία Παπαδάκη, φιλόλογο πρώην υπεύθυνη Γενικού Αρχείου του Κράτους στο Ρέθυμνο και τον Πανοσιολογιώτατο Αρχιμανδρίτη Νήφωνα Βασιλάκη.
Η εκδήλωση τελεί υπό την Αιγίδα της Ιεράς Μητροπόλεως Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου σε συνεργασία με το Λύκειο των Ελληνίδων Ρεθύμνης, του οποίου οι Άγιοι Τρείς Ιεράρχες είναι προστάτες.