Ο Νίκος Κωτσοβός πέρασε από την Επισκοπή για κάτι παραπάνω από τέσσερις μήνες και έζησε έντονα μια πολύ ιδιαίτερη χρονιά στη Γ’ Εθνική. Έχοντας περάσει από αρκετές ομάδες σε Εθνικές κατηγορίες, άφησε καλές εντυπώσεις, όμως δεν κατόρθωσε και εκείνος να οδηγήσει τους «γυπαετούς» όπως αποδείχθηκε στη βαθμολογία, σε λιμνάζοντα νερά.
Φυσικά και βοήθησε τους Ρεθεμνιώτες, καθώς θα έπρεπε σε σύντομο χρονικό διάστημα να κάνει όλα όσα δεν έκαναν οι προηγούμενοι από εκείνον…
Όλα τα παραπάνω τα αναφέρουμε γιατί φαίνεται πως το όνομά του συζητιέται έντονα το τελευταίο διάστημα στους κύκλους της ομάδας, που θέλει να πρωταγωνιστήσει στο φετινό τοπικό πρωτάθλημα.
Βέβαια, θα πρέπει να επισημάνουμε ότι δεν διευκρινίζεται αν ο Κωτσοβός παίζει ως προπονητής σαν α’ φαβορί ή όχι. Λίγο υπομονή χρειάζεται κι όλα θα βγούνε στο φως…