Η προώθηση του ελαιοτουρισμού στην Κρήτη θα αποτελέσει το αντικείμενο της εκδήλωσης που θα οργανωθεί την ερχόμενη Τέταρτη 24 Οκτωβρίου στο Grecotel Creta Palace στο Ρέθυμνο.
Η εκδήλωση αυτή που οργανώνεται από τον ΣΕΔΗΚ, σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κρήτης και τους δήμους Ρεθύμνου και Ηρακλείου καθώς και τον Όμιλο Δασκαλαντωνάκη NDF, αποτελεί τη δεύτερη εκδήλωση που γίνεται στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Ελιάς 2018, μετά την εκδήλωση που ήδη έγινε με μεγάλη επιτυχία στο ΜΑΙΧ στα Χανιά.
Βασικός στόχος της εκδήλωσης αυτής θα είναι η αξιοποίηση των άφθονων αξιοθέατων της ελαιοκομικής πολιτιστικής κληρονομιάς (αρχαιολογικών μνημείων, ελαιομουσείων και μνημειακών ελαιοδέντρων κ.α.) καθώς και επισκέψιμων ελαιοκομικών εγκαταστάσεων και εργασιών (ελαιοτριβείων, τυποποιητηρίων, εργασιών συγκομιδής κ.α. για την επέκταση της τουριστικής περιόδου χρονικά και γεωγραφικά στην Κρήτη.
Η εκδήλωση θα είναι ανοικτή και θα απευθύνεται προς όλους τους άμεσα ή έμμεσα ενδιαφερομένους με την ενημέρωση των τουριστών, όπως επαγγελματίες, ξεναγούς, σε ξενοδοχεία και αγροτουριστικές μονάδες, πρακτορεία τουρισμού, διευθυντές και προσωπικό ξενοδοχείων, ελαιοταβερνών κ.α.
Πρόγραμμα ημερίδας
09.00: Προσέλευση, εγγραφές. Προβολή ντοκιμαντέρ ΣΕΔΗΚ: «Ο πολιτισμός της ελιάς στην Κρήτη»
09. 45: Στόχοι και πρόγραμμα ημερίδας, Δρ. Νικ. Μιχελάκης – επιστ. σύμβουλος ΣΕΔΗΚ
Προεδρείο: Αρναουτάκης- Μαρινάκης – Μπαουράκης
10.00: Χαιρετισμοί: (εκπρόσωποι οργανωτών)
10.30 Αρχαιολογικά αξιοθέατα για την ελιά και το λάδι στην Κρήτη, Α. Βασιλάκης Δρ. αρχαιολόγος, Κ. Γιαπιτζόγλου, αρχαιολόγος
10.50: Η διατροφή στην προϊστορική και Μινωική Κρήτη. Τι έτρωγαν και πως μαγείρευαν οι Μινωίτες, Ανάγια Σαρπάκη – Δρ. αρχαιολόγος – αρχαιοβοτανολόγος
10.10: Ελαιοτουρισμός. Μια νέα δυναμική του τουρισμού στην Κρήτη, ελαιομουσεία, μνημειακά ελαιόδεντρα και επισκέψιμα ελαιουργεία, Νικ. Μιχελάκης, Δρ. γεωπόνος – επιστ. σύμβουλος ΣΕΔΗΚ
11.30: Ο ρόλος του ελαιολάδου στη βελτίωση του τουριστικού προϊόντος., Γ. Πελεκανάκης- πρόεδρος διευθυντών ξενοδοχείων Ελλάδας
11.50: Το ελαιόλαδο στη διατροφή των τουριστών, Γεωρ. Φραγκιαδάκης διευθυντής ΤΕΙ Διατροφής και Διαιτολογίας Κρήτης
12.10: Απονομή βραβεύσεων για δράσεις ελαιοτουρισμού. Παρουσιάσεις από βραβευθέντες (03΄ανα περίπτωση)
12.30: Συζήτηση-συμπεράσματα
13.00: Δράσεις ενημέρωσης τουριστών στα ξενοδοχεία. Περίπτωση ξενοδοχείου Grecotel Creta Palace, Γιώργος Περαντωνάκης, διευθυντής Grecotel Creta Palace
13.40: Γευσιγνωσία ελαιοεδεσμάτων, προσφορά ξενοδοχείου Grecotel Creta Palace
14.30: Λήξη εκδήλωσης
Μετακίνηση
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να μεταφερθούν στον χώρο της εκδήλωσης είτε με ΙΧ, είτε με λεωφορεία που θα διατεθούν δωρεάν από τους οργανωτές και θα αναχωρήσουν το πρώτη της ημέρας της εκδήλωσης (24/10/18) από Χανιά, Ρέθυμνο και Ηράκλειο εφόσον υπάρξει λογικός αριθμός ενδιαφερόμενων. Οι ακριβείς ώρες και χώροι αναχώρησης, που αναφέρονται και στο πρόγραμμα είναι: Από Χανιά 24/10/18 ώρα 08.00 ακριβώς (πλατεία Αγοράς), Ρέθυμνο 24/10/18 ώρα 08:40 (πάρκινγκ δίπλα από δημοτικό κήπο) και από Ηράκλειο 08:00 ακριβώς (Πλατεία Ελευθερίας, ανατολική πλευρά).
Οι ενδιαφερόμενοι να μετάσχουν στην εκδήλωση και ιδίως όσοι ενδιαφέρονται για μετακίνηση δωρεάν με λεωφορείο των οργανωτών, είναι απαραίτητο να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στα Χανιά (ΣΕΔΗΚ τηλ.: 28210 50800/ 6 976 444 616), στο Ρέθυμνο τηλ. 6937 285 030 και στο Ηράκλειο τηλ. 2810 33 61 23
Οι δηλώσεις μπορούν να γίνονται είτε ατομικά, είτε ομαδικά μέσω των υπηρεσιών ή φορέων των ενδιαφερόμενων.