Αγώνες σε παγκρήτιο επίπεδο πρωταθλήματος αντισφαίρισης πράσινης, πορτοκαλί και κόκκινης μπάλας πραγματοποιήθηκε σε τρεις τοποθεσίες ανάλογα με την κατηγορία όπου εκεί δεν ήταν δυνατόν να μη δώσει το «παρών» ο ΟΑΡ.
Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου έλαβε μέρος με τους Γιάννη Σπυριδάκη και ο Μάριο Σωπασουδάκη στο πράσινο επίπεδο, Ηρακλή Καλογριδάκη, Παντελή Τσαγλιώτη, Αλέξανδρο Δραμιτινό, Ασπασία Κασωτάκη, Ευαγγελία Κοκκινάκη και Έλενα Κοτζαμπασάκη στο πορτοκαλί επίπεδο και Χάρη Μαστέλο, Δημήτρη Καλογριδάκη και Μανολία Κοτζαμπασάκη στο κόκκινο επίπεδο.
Τα παιδιά που ξεχώρισαν
Συγκεκριμένα, στο κόκκινο και πορτοκαλί γήπεδο τα παιδιά χωρίστηκαν σε ομίλους παίζοντας όλοι με όλους. Η Έλενα Κοτζαμπασάκη τερμάτισε πρώτη στον Όμιλο της, ενώ ο Ηρακλής Καλογριδάκης, ο Παντελής Τσαγλιώτης και η Ευαγγελία Κοκκινάκη ήρθαν δεύτεροι στον Όμιλό τους.
Στους «8» επί πράσινου γηπέδου έφτασε ο Γιάννης Σπυριδάκης κερδίζοντας στον γύρο των «16» τον Κωνσταντίνο Αποστολάκη του Φιλία ΤΚ (6/4). Έχασε όμως στη συνέχεια από τον Βολτυράκη του ΟΑ Σούδας (6/0). Επίσης ο Μάριος Σωπασουδάκης γνώρισε την ήττα στον πρώτο γύρο από τον Κωνσταντίνο Λαμπράκη του Ηράκλειο ΟΑΑ (6/1), ωστόσο στο τέλος της διοργάνωσης τα παιδιά και των τριών κατηγοριών βραβεύτηκαν εξίσου για την συμμετοχή τους.
Ήταν μια πολύ μεγάλη διοργάνωση όπου συμμετείχαν πάνω από 100 παιδιά από όλη την Κρήτη και στις τρεις κατηγορίες.
Φυσικά, ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου συνεχάρη όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και τη συμμετοχή τους. Συγχαρητήρια επίσης μοίρασε και στους διοργανωτές Ομίλους για την άρτια διεξαγωγή των αγώνων, στους επιδιαιτητές, τους συνοδούς προπονητές και φυσικά στους γονείς.