Ο κορωνοϊός χτύπησε και τη μαθητική κοινότητα του Ρεθύμνου! Σύμφωνα με τα στοιχεία της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, οι μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων που βρέθηκαν θετικοί στον Covid ανέρχονται σε 82. Αποτέλεσμα, να μην επιστρέψουν σήμερα στις τάξεις τους, έπειτα από τις γιορτές των Χριστουγέννων, αλλά να παραμείνουν σε απομόνωση ακολουθώντας τα υγειονομικά πρωτόκολλα.
Σε χαμηλά επίπεδα παραμένει η κτηματογράφηση στον νομό Ρεθύμνου
Και ενώ τα χρονικά περιθώρια στενεύουν, καθώς στις 30 Νοεμβρίου λήγει η παράταση που έχει δοθεί από το αρμόδιο υπουργείο...