Διπλή αποστολή έχει για ακόμα μία φορά το Ρέθυμνο Futsal στην Αθήνα, έχοντας όμως ρίξει όλο το βάρος στο σημερινό (20:30) εξ αναβολής ματς της 2ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής του ποδοσφαίρου σάλας. Οι Ρεθεμνιώτες φιλοξενούνται από τον Ερμή Ζωγράφου, στο μεγάλο ντέρμπι παραμονής, από το οποίο θέλουν να βγουν νικητές. Επίσης, την Κυριακή (15:00) αντιμετωπίζουν την Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής, ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση με 14 βαθμούς και έχει στόχο το πρωτάθλημα.
Ο Δημήτρης Καλογεράκης δεν υπολογίζει στους Κολυβάκη, Μανολούδη, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Ο Τρουλλινός είναι τραυματίας (κάταγμα σε δάκτυλο του ποδιού) και ο Φραγκούλης δεν ακολούθησε την αποστολή για προσωπικούς λόγους. Στη Αθήνα θα ενσωματωθούν οι Σταματίου, Κάσσης, Αναγνωστάκης, ενώ για πρώτη φορά σε αυτή θα βρεθεί ο Λευτέρης Δαμβακεράκης. Τέλος, ο Σκευφύλαξ είναι σε θέση να βοηθήσει τη ρεθεμνιώτικη ομάδα.
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής
Σάββατο 8 Νοεμβρίου
19:00 ΑΕΚ-Μινώταυρος (ΟΑΚΑ)
Κυριακή 9 Νοεμβρίου
15:00 Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής-Ρέθυμνο Futsal (Αγ. Παρασκευής)
Δευτέρα 10 Νοεμβρίου
19:00 ΓΣ Σαλαμίνας-Δούκας (Σαλαμίνας)
19:15 Αθήνα ’90-Νέο Ικόνιο (ΔΑΚ Πολιτείας)
21:30 Ερμής Ζωγράφου-Υπερίων Γλυκών Νερών (4ο κλ. Handball Γέρακα)
Η εξ αναβολής 2η αγωνιστική
Σάββατο 8 Νοεμβρίου
20:30 Ερμής Ζωγράφου-Ρέθυμνο Futsal (Γλυκών Νερών).
Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
1. Αθήνα ’90 16
2. Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής 14
3.Υπερίων Γλυκών Νερών 13
4. ΑΕΚ 13
5. Μινώταυρος 10
6. Δούκας 7
7. Νέο Ικόνιο 7
8. ΓΣ Σαλαμίνας 0*
9. Ερμής Ζωγράφου 0*
10. Ρέθυμνο Futsal 0*
* Το Ρέθυμνο Futsal έχει 2 παιχνίδια λιγότερα, οι ΓΣ Σαλαμίνας και Ερμής Ζωγράφου έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.