ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ
Ρεθεμνιώτικες παρουσίες στη Χαλκίδα
Ρεθεμνιώτικες συμμετοχές θα έχουμε στο ανοικτό διασυλλογικό πρωτάθλημα τάε κβο ντο που θα διεξαχθεί στη Χαλκίδα το τριήμερο Παρασκευή, Σαββάτο και Κυριακή στις 25-28 Ιουνίου.
Οι αγώνες είναι σε επίπεδο Ανδρών-Γυναικών, Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων και ο Απόλλωνας θα συμμετάσχει με δύο αθλητές του, την Δήμητρα Τζωρτζίδη στην κατηγορία Γυναικών στα 57κ. και ο Βασίλης Αντωνιάδης στα 53 στην κατηγορία των Παίδων.
Τη διοργάνωση έχει αναλάβει η Ένωση τάε κβο ντο Νοτίου Ελλάδας.
Συνοδός της ρεθεμνιώτικης αποστολής θα είναι ο προπονητής του σωματείου, Αποστόλης Σανιδάς.