Στις κατηγορίες των Παίδων (Α’ και Β’), Κορασίδων, και Εφήβων επικεντρώνεται το ρεθεμνιώτικο ενδιαφέρον για το τρέχον διήμερο στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ. Το Ρέθυμνο BC φιλοξενείται από την Πεδιάδα και η Ακαδημία υποδέχεται το Ακρωτήρι. Οι Κορασίδες του Αρκαδίου ταξιδεύουν στο Ηράκλειο για να αντιμετωπίσουν τον Εργοτέλη και οι Έφηβοι του Ρέθυμνο BC τον Ηρόδοτο.
Το πρόγραμμα των ρεθεμνιώτικων ομάδων
Σάββατο 13 Δεκεμβρίου
09:30 (Παίδων Β’) Ακαδημία-Ακρωτήρι
13:00 (Παίδων Α’) Πεδιάδα-Ρέθυμνο BC
Κυριακή 14 Δεκεμβρίου
17:00 (Κορασίδων) Εργοτέλης-Αρκάδι
19:00 (Εφήβων) Ηρόδοτος-Ρέθυμνο BC