Τα τμήματα υποδομών του Ρέθυμνο BC είναι έτοιμα να υποδεχθούν τους νεαρούς φίλους του μπάσκετ, με τις εγγραφές να έχουν ήδη ξεκινήσει.
Με επικεφαλής τον Δημήρη Μητρόπουλο και προπονητές τους Γιώργο Κούμουλο, Δημήτρη Τσαρουχά, Χρήστο Μαραυγάκη, Αντώνη Νταλιάνη, Γιάννη Γκιουλέα και Γιάννη Γαβαλάκη το Ρέθυμνο BC είναι έτοιμο για τη νέα σεζόν.
Οι προπονήσεις είναι καθημερινές, με την ανακοίνωση της ρεθεμνιώτικης ομάδας να τονίζει:
«Με διάθεση και όρεξη για μπάσκετ ξεκινούν και φέτος τα τμήματα υποδομών του Ρέθυμνο BC.
Το Ρέθυμνο BC φιλοδοξεί και φέτος να αποτελέσει «κυψέλη» άθλησης για τα παιδιά της πόλης, ηλικίας 8 ετών και άνω, συνδυάζοντας την εκμάθηση του εθνικού μας σπορ με όλες τις αρχές του αθλητικού πνεύματος που πρέπει να μαθαίνει κάθε νέος.
Οι προπονήσεις των παιδιών είναι καθημερινές και θα πραγματοποιούνται στα κλειστά γυμναστήρια και στα ανακαινισμένα γήπεδα των 4ων Μαρτύρων, τηρώντας όλα τα αυστηρά πρωτόκολλα που όρισε η Υγειονομική Επιστημονική Επιτροπή Αθλητισμού σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ.
Την καθημερινή προπόνηση των παιδιών με επικεφαλής τον προπονητή Μητρόπουλο Δημήτρη έχουν αναλάβει οι προπονητές: Γιώργος Κούμουλος, Δημήτρης Τσαρουχάς, Χρήστος Μαραυγάκης, Αντώνης Νταλιάνης, Γιάννης Γκιουλέας και Γιάννης Γαβαλάκης .
Για εγγραφές, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν στα τηλέφωνα 6979607805 & 6944573664-6945909531».