Τα πρωταθλήματα υποδομής στο ποδόσφαιρο του Ρεθύμνου συνεχίζουν να απασχολούν το ενδιαφέρον μικρών ποδοσφαιριστών και προπονητών αλλά και των… χαζομπαμπάδων που φροντίζουν οι περισσότεροι εξ αυτών -και μπράβο τους- να βρίσκονται διακριτικά στο πλευρό των παιδιών τους αλλά και στις ομάδες που αγωνίζονται.
Το παιδικό πρωτάθλημα βρίσκεται στην 12η στροφή του και η κορυφή έχει έναν κάτοχο. Τον Αστέρα3 ενώ τον ακολουθεί η Επισκοπή. Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον λοιπόν να δούμε πως θα πράξουν οι πρωτοπόροι αυτή την Κυριακή κόντρα στο Σπήλι (η Επισκοπή παίρνει το ματς με τα Λιβάδια στα χαρτιά, καθώς η ομάδα του Μυλοποτάμου δεν κατεβαίνει στους αγώνες).
Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:
Σάββατο 28 Απριλίου
Γηπ. Περάματος, 10.30: ΑΕΜ – Παναρκαδικός
(Βλαχάκης, Πατελάκης, Μανασάκη).
Γηπ. Ατσιποπούλου, 11.30: Ολυμπιακός – ΕΑΠ
(Νέτος, Μαϊνωλάς, Γιάλος).
Κυριακή 29 Απριλίου
Γηπ. Σοχώρας, 09.30: Αστέρας1 – Άρης
(Βασίλογλου, Βλαχάκης, Πατελάκης).
Γηπ. Σπηλίου, 10.00: Σπήλι – Αστέρας3
(Γιάλος, Αναγνωστόπουλος, Μανασάκη).
Γηπ. Μισιρίων, Αστέρας2 – Ποσειδώνας 3-0 α.α.
Επισκοπή – Λιβάδια 3-0 α.α.
Ρεπό: ΟΦ Αρμένων
Η βαθμολογία
Ομάδα Β. Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ
1. ΑΟΝ Αστέρας1 34 11 11-0-0 52-6
2. Επισκοπή 30 11 10-0-1 63-17
3. Ολυμπιακός Ρ. 24 10 8-0-2 44-14
4. ΑΟΝ Αστέρας2 22 10 7-1-2 36-17
5. Άρης1 18 11 6-0-5 63-19
6. ΑΟΝ Αστέρας3 16 9 5-1-3 44-26
7. Σπήλι 13 9 4-1-4 20-22
8. ΟΦ Αρμένων 12 11 3-3-6 18-41
9. ΑΕ Μυλοποτάμου1 11 10 3-2-5 12-42
10. Ε.Α.Π. 9 11 3-0-8 28-57
11. ΑΓΟΔΑ 9 10 3-0-7 21-58
12. Λιβάδια 3 9 1-0-8 8-31
13. ΑΟ Ποσειδών 0 11 0-0-11 2-48
Παιδικό Πρωτάθλημα (9Χ9)
Στις πιο μικρές ηλικίες (παιδιά γεννημένα το 2006-07) οι κόντρες είναι ανάλογες αλλά εδώ η αγωνία για το αποτέλεσμα περιορίζεται, καθώς το βάρος πέφτει στη συμμετοχή των παιδιών περισσότερο.
Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Σάββατο 28 Απριλίου
Γηπ. Αρμένων, 10.30: ΟΦΑ1 – Άρης1
(Αναγνωστόπουλος)
Γηπ. Ατσιποπούλου, 10.00: ΕΑΠ1 – Ολυμπιακός Ρ.1
(Κουτάντος)
Ερμής Ζ. – Αστέρας1 (αναβάλλεται)
Ρεπό: Επισκοπή
Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Σάββατο 28 Απριλίου
Γηπ. Μισιρίων, 09.30: Άρης2 – Ολυμπιακός Ρ.2
(Μαϊνωλάς)
Γηπ. Ατσιποπούλου, 10.00: ΕΑΠ2 – Ολυμπιακός Ρ.4
(Κελαϊδής)
Γηπ. Σοχώρας, 10.00: Αστέρας3 – Ολυμπιακός Ρ.3
(Καψαλάκης)
Γηπ. Σοχώρας, 10.00: Αστέρας2 – ΠΑΟ Αλφάς
(Αραμπόπουλος)
Γηπ. «Kido», 18.00: Παναρκαδικός – ΑΕΜ1
(Βλαχάκης)