Ημερίδα με θέμα «Σακχαρώδης διαβήτης τύπου ΙΙ & παχυσαρκία» διοργανώνει η Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνης και τα συνεργαζόμενα σωματεία συνταξιούχων νομού Ρεθύμνης. Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 17:30 στο Σπίτι του Πολιτισμού.
Κορωνοϊός: Οι ΗΠΑ ενέκριναν για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer
Η ρυθμιστική αρχή υγείας των ΗΠΑ ενέκρινε για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer για την Covid. Όπως μεταδίδει το...