Στις 3 Απριλίου, ο κ. Ιωάννης Μπάρδης μαζί με τη συνεργάτιδά του, απεσταλμένοι της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης, διεξήγαγαν ατομικές προφορικές εξετάσεις προσομοίωσης για κάθε υποψήφιο. Την επόμενη μέρα ο κος Μπάρδης με ξεχωριστά σεμινάρια για καθηγητές και μαθητές προσέφερε πολύτιμες συμβουλές πάνω στις εξετάσεις Michigan.
Στις 19 Απριλίου ο κ. Γιώργος Ελευθερίου παρουσίασε εργαστήρι προφορικών για τους υποψηφίους των εξετάσεων Michigan State University στα πλαίσια του οποίου διεξήγαγε πραγματικές συνεντεύξεις υποψηφίων για ανάλυση. Τέλος, στις 30 Απριλίου, εκπαιδευτικό προσωπικό και μαθητές παρακολούθησαν ξεχωριστά σεμινάρια πάνω στο γραπτό και προφορικό λόγο αντίστοιχα από τον κ. Stephen Taylor, εκπρόσωπο των εξετάσεων Cambridge ESOL. Για τις φετινές εξετάσεις Cambridge, γραπτές και προφορικές, θα υπάρχει ειδικό, ξεχωριστό εξεταστικό κέντρο για τους υποψήφιους των Κέντρων Αγγλικών Φήταμ.
Για μία ακόμη χρονιά τα Κέντρα Αγγλικών Φήταμ, έχοντας εξασφαλίσει στενή συνεργασία με τους εξεταστικούς φορείς, μερίμνησαν για την καλύτερη δυνατή προετοιμασία των μαθητών τους για τις εξετάσεις Μαΐου.
«Υακίνθεια 2024» για 26η χρονιά στα Ανώγεια
Στο μαγικό θεατράκι του Αγίου Υακίνθου, στον Ψηλορείτη, θα κάνουν πρεμιέρα την Παρασκευή 26 Ιουλίου τα «Υακίνθεια». Οι εκδηλώσεις-θεσμός για...