Μια όμορφη πρωτοβουλία ανέλαβε ο σύλλογος του ΟΦ Αρμένων, ο οποίος αναμένεται να διοργανώσει απόψε σεμινάριο Α’ Βοηθειών και Καρδιοαναπνευστικής Αναζωογόνησης.
Πιο συγκεκριμένα, σήμερα στις 17.00 στον χώρο του εντευκτηρίου στο γήπεδο των Αρμένων θα βρεθούν μέλη του ΕΚΑΒ Ρεθύμνου, όπου θα ηγηθούν αυτού του εξειδικευμένου, άρτιου και πάρα πολύ σημαντικού σεμιναρίου.
Στο σεμινάριο θα συμμετάσχουν μέλη της οικογένειας του ΟΦ Αρμένων όλων των βαθμίδων, αλλά και γονείς παιδιών της Ακαδημίας μας, όπου θα παρακολουθήσουν τις διεργασίες τους από τους ειδικούς. Θα ενημερωθούν, εκπαιδευτούν ως προς την άμεση χορήγηση Α’ Βοηθειών και Καρδιοαναπνευστικής Αναζωογόνησης, ενώ θα πιστοποιηθούν για αυτή την παρακολούθηση.