Ο Σύλλογος PALSO Νομού Ρεθύμνου διοργάνωσε την Κυριακή 15 Οκτωβρίου σεμινάριο με θέμα: «Ψηφιακά Εργαλεία». Σε μια γεμάτη αίθουσα, ο ομιλητής κ. Χρήστος Σωτηρόπουλος (Έφορος Τύπου και Νέων Τεχνολογιών της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας μας), έδωσε πολύτιμες πληροφορίες και έδειξε στην πράξη τις εφαρμογές νέων τεχνολογιών στην ξενόγλωσση εκπαίδευση.
Κορωνοϊός: Οι ΗΠΑ ενέκριναν για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer
Η ρυθμιστική αρχή υγείας των ΗΠΑ ενέκρινε για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer για την Covid. Όπως μεταδίδει το...