Στα πλαίσια των δραστηριοτήτων «Πολιτισμικοί και Παραγωγικοί Κύκλοι» το Κτήμα Δαλαμπέλος φιλοξενεί από τις 23 έως 25 Μαρτίου, τον κιθαρίστα Δημήτρη Κολιακουδάκη, που θα πραγματοποιήσει σεμινάριο κιθάρας.
Το σεμινάριο περιλαμβάνει:
Τεχνική και ασκήσεις.
Βασικές, δευτερεύουσες και παράγωγες κλίμακες.
Συγχορδίες και επεκτάσεις τους
Ρυθμική συνοδεία, ρυθμικά σχήματα.
Ήχος, έκφραση, ερμηνεία.
Αρχές αυτοσχεδιασμού.
Chord solo.
Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε μέρα από την Κυριακή 23 έως και την Τρίτη 25 Μαρτίου και ώρες 10:00 – 13:00 και 17:00 – 20:00.
Τη Δευτέρα 24 Μαρτίου στις 21:00 θα πραγματοποιηθεί συναυλία από τον Δημήτρη Κολιακουδάκη και τον Γιάννη Πολυχρονάκη, ενώ το τελευταίο βράδυ 25 Μαρτίου στις 21:00, θα παίξουν οι μαθητές του σεμιναρίου.
Πληροφορίες στο τηλέφωνο 2834022155.