Σε εξέλιξη βρίσκεται εδώ και λιγη ώρα επιχείρηση παγίδευσης του κροκόδειλου στην περιοχή της λίμνης του Φράγματος των Ποταμών. Στην επιχείρηση συμμετέχει ο Ολιβιέ Μπερά που βρίσκεται από χτες στο Ρέθυμνο μαζί με ένα ακομα συνεργάτη του καθώς και τον κ Πέτρο Λυμπεράκη ,βιολόγο στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας.Να σημειωθεί οτι αντίστοιχη επιχείρηση με αρνητικό αποτέλεσμα πραγματοποιήθηκε και χτες το βράδυ.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...