Υπό κατάληψη βρίσκονται από το πρωί τέσσερα σχολεία στο Μυλοπόταμο. Πρόκειται για το γυμνάσιο και το ΓΕΛ Περάματος, το γυμνάσιο Κράνας και το ΕΠΑΛ Γαράζου. Οι μαθητές έβαλαν λουκέτο στα σχολεία διαμαρτυρόμενοι μεταξύ άλλων για θέματα υποδομών,καθαριότητας και για την Τράπεζα θεμάτων.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...