Η ακαδημία του Ολυμπιακού στο Ρέθυμνο, η ΡΕΚΑΛ, έχει κατορθώσει μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα να κάνει άλματα. Αν και μετρά μόλις 3,5 χρόνια ζωής, έχει φτάσει να κερδίσει, όχι μονάχα τις εντυπώσεις, αλλά και διακρίσεις, έπαθλα και πολλά «μπράβο» για τους μικρούς ποδοσφαιριστές της.
Στα πρωταθλήματα υποδομών όπου συμμετέχει, έχει κατορθώσει να κάνει εξαιρετική δουλειά και δη στην κατηγορία των παίδων (2001 – 2002) όπου και κατέκτησε το πρωτάθλημα 8Χ8 της ΕΠΣΡ .
Στη δε κατηγορία των προπαίδων (2003 – 2004), η ακαδημία των ερυθρολεύκων έλαβε μέρος παρουσιάζοντας 3 ομάδες σε α’ και β’ όμιλο όπου κι αναδείχθηκαν, η μία πρωταθλήτρια και οι άλλες δύο έλαβαν την 2η και την 3η θέση! (Στα προηγούμενα φύλλα μας, είχαμε δημοσιεύσει τις τελικές βαθμολογίες των ακαδημιών όλου του Ρεθύμνου στα πρωταθλήματα υποδομής).
Στο πρωτάθλημα της κατηγορίας των «τζούνιορ» το οποίο βρίσκεται σε εξέλιξη, όπου συμμετέχουν παιδιά (2005 – 2006), η ακαδημία του Ολυμπιακού (ΡΕΚΑΛ) δηλώνει «παρούσα» με 2 ομάδες οι οποίες μετρούν μονάχα νίκες στις 8 πρώτες.
Φυσικά, η εν λόγω ακαδημία θα συμμετάσχει και στο πρωτάθλημα προτζούνιορ (2007 -2008) που ξεκινάει το προσεχές Σαββατοκύριακο.
Τέλος, τα στελέχη της σχολής του Ολυμπιακού Ρεθύμνου, ενημερώνει ότι οι προπονήσεις στην ακαδημία θα συνεχιστούν καθ’ όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού με ενόργανη – ευλυγισία και φυσικά με πολύ ποδόσφαιρο.
Για περισσότερες πληροφορίες και νέες εγγραφές μπορείτε να επικοινωνείτε στο 2831058302 και στο Rethymno Soccer Club.