Σιωπηρή πορεία διαμαρτυρίας στην μνήμη του Βαγγέλη Γιακουμάκη πραγματοποιήθηκε αμέσως μετά το τέλος της παρέλασης στο Ρέθυμνο.Η συμβολική αυτή κινητοποίηση πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλια του πολιτιστικού συλλόγου Αρμένων.Κάτοικοι του χωριού κρατώντας τη φωτογραφία του άτυχου σπουδαστή αλλά και πανό κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού με την συμμετοχή δεκάδων πολιτών του Ρεθύμνου πραγματοποίησαν πορεία στους κεντρικούς δρόμους της πόλης.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...