Έντονες αντιδράσεις έχει προκαλέσει στην κοινωνία του Ρεθύμνου η αναφορά του Προέδρου της Δημοκρατίας οτι πυρπολητής της Μονής Αρκαδίου το 1866 δεν ήταν μόνο ο Κ.Γιαμπουδάκης αλλά και ο Μ.Σκουλάς.
Τον Μ.Σκουλά ως πυρπολητή της Μονής διεκδικούν για πολλά χρόνια οι Ανωγειανοί.
Με την σημερινή του δήλωση ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας και μάλιστα κατά την τελετή ανακήρυξης του σε επίτιμο δημότη Ρεθύμνου άνοιξε τους ασκούς. του Αιόλου.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...