Μουσικό απόγευμα από τον Σοροπτιμιστικό Όμιλο
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
Ένα μουσικό απόγευμα διοργάνωσε τη Δευτέρα ο Σοροπτιμιστικός Όμιλος Ρεθύμνου «Ερωφίλη» με στόχο την οικονομική ενίσχυση του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Τμήματος Ρεθύμνου.
Αρκετοί ήταν εκείνοι που βρέθηκαν στο ξενοδοχείο «Μίνως» για να στηρίξουν την προσπάθεια του συλλόγου που μέσα από σειρά δράσεων και εκδηλώσεων προσφέρει στον συνάνθρωπο.
Η πρόεδρος του Σοροπτιμιστικού Ομίλου Ρεθύμνου Βαρβάρα Σκαρβέλη ευχαρίστησε όλους όσους τα τελευταία 22 χρόνια, οπότε και ιδρύθηκε ο τοπικός όμιλος, συνδράμουν ο καθένας με το δικό του τρόπο στο κοινωνικό έργο του ομίλου. «Διοργανώσαμε αυτό το μουσικό απόγευμα για να συγκεντρώσουμε χρήματα, τα οποία θα προσφέρουμε στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό Τμήμα Ρεθύμνου, μέλη του όποιου βρίσκονται παντού σε οποιαδήποτε εκδήλωση-δράση προσφέροντας τις πολύτιμες υπηρεσίες τους στον συνάνθρωπο. Θέλω να ευχαριστήσω τον κ. Μπάμπη Βούρβαχη και τη σύζυγό του Άρτεμη που είναι αντιπρόεδρος του συλλόγου μας, που μας πρόσφεραν δώρα στο χώρο του ξενοδοχείου για την εκδήλωσή μας, την Ματθαία Σπιταδάκη και την ορχήστρα της που μας ψυχαγωγούν μουσικά και την Μαργαρίτα Σαββάκη για τα δωρεάν αναψυκτικά, αλλά και όλους τους Ρεθεμνιώτες και τις Ρεθεμνιώτισσες που μας στηρίζουν και μας συμπαραστέκονται και παίρνουμε κουράγιο να συνεχίσουμε το κοινωνικό έργο του σοροπτιμισμού» ανέφερε χαρακτηριστικά.