Την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου ΕΠΣΡ πήρε ο Άρης ο οποίος κέρδισε το Σπήλι με 0-5. Οι Περβολιανοί δεν έχασαν την ευκαιρία να πάει χαμένη και επικράτησαν με άνεση στο γήπεδο της Σοχώρας χάρη στα δύο γκολ που σημείωσε ο Σήφης Σηφακάκης (αυτός έκανε σεφτέ) και τον ακολούθησε ο Χρυσοφόπουλος ενώ το σκορ το έκλεισε με το 4 και το 5-0 αντίστοιχα, ο Γιάννης Κουταλάς.
Προημιτελική φάση (νοκ-άουτ)
Γηπ. Μισιρίων: Ερμής Ζωνιανών – Ασή Γωνιά 3-1
Γηπ. Μισιρίων: Επισκοπή Κ19 – Ρεθυμνιακός 0-1
Γηπ. Σοχώρας: Σπήλι – Άρης 0-5
Εκκρεμεί τo ματς:
Γηπ. Αρμένων: Αστέρας Περ. – Ποσειδώνας
Ημιτελική φάση (διπλοί αγώνες)
Ερμής Ζων. – Ρεθυμνιακός
Άρης – Νικητής Αστέρας Περ. – Ποσειδώνας
Τελικός (23 Μαρτίου)