Την πρώτη του μεταγραφική κίνηση ανακοίνωσε ο Ρεθυμνιακός. Οι «κυανόλευκοι» ενισχύονται κάτω από τα δοκάρια με την απόκτηση του Αντώνη Κελαϊδή.
Ο 28χρονος τερματοφύλακας, που πέρυσι έστω και για λίγα παιχνίδια φόρεσε τη φανέλα του Άρη, θα αγωνίζεται τη νέα σεζόν στη Σοχώρα και υπό τις οδηγίες του Γιώργου Κόλτζου.
Ο γεννημένος στις 31 Μαρτίου 1993 έμπειρος πορτιέρο που έχει φορέσει την φανέλα των Επισκοπή, Παναιτωλικού, ΑΕΜ και Τάλου Μελιδονίου, αγωνιζόταν από το 2019 στην ομάδα των Μισιρίων με την οποία πέτυχε και την άνοδο στην Γ’ Εθνική κατηγορία.
Η επίσημη ανακοίνωση του Ρεθυμνιακού αναφέρει: «Ο ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ Α.Ο. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον έμπειρο τερματοφύλακα ΚΕΛΑΪΔΗ ΑΝΤΩΝΙΟ. Ο γεννημένος στις 31 Μαρτίου 1993 πορτιέρο έχει φορέσει στο παρελθόν την φανέλα των Επισκοπή, Παναιτωλικού, ΑΕΜ και Τάλου Μελιδονίου, ενώ την τελευταία διετία αγωνιζόταν με την ομάδα του Άρη Ρεθύμνου με τον οποίο πέτυχε και την άνοδο στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Καλωσορίζουμε τον Αντώνη στην «οικογένεια» του Ρεθυμνιακού και του ευχόμαστε μια καλή αγωνιστική περίοδο με υγεία και πολλές ομαδικές και ατομικές επιτυχίες, όντας πεπεισμένοι ότι θα μας βοηθήσει στην πραγματοποίηση των στόχων μας».