Μέσω της διαδικασίας των πλέι άουτ θα διεκδικήσουν την παραμονή στην Α2 πόλο οι άνδρες του ΝΟΡ. Οι Ρεθεμνιώτες παρουσίασαν καλύτερη εικόνα στην 2η αγωνιστική της Α’ φάσης, στην οποία είχαν απολογισμό μία νίκη (8-7 την Ηλιούπολη), μία ισοπαλία (4-4 με ΟΦΗ) και δύο ήττες (10-9 από τον ΝΟ Χανίων και 12-5 από τον Ηλυσιακό). Κατέκτησαν συνολικά (2 αγωνιστικές) 5 βαθμούς και μαζί με τους ΝΟ Χανίων και ΟΦΗ θα συνεχίσουν στα πλέι άουτ. Ηλυσιακός και Ηλιούπολη προκρίθηκαν στον όμιλο ανόδου.
Από κει και πέρα, την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος πανηγύρισαν οι μίνι παίδες του ΝΟΡ. Η ομάδα του Γιάννη Παναγιωτάκη επικράτησε του Πλιτς Πλατς με 14-4, ενώ ηττήθηκε από τον ΝΟ Χανίων με 9-6.
Τέλος, στην τελική φάση προκρίθηκαν οι μίνι κορασίδες. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη νίκησε με 10-2 το Κερατσίνι, ενώ ηττήθηκε από Βουλιαγμένη (9-3), Ολυμπιακό (8-3) και Ιωνικό (10-2). Οι Ρεθεμνιώτισσες βρέθηκαν στην 4η θέση, που τους έδωσε την πρόκριση στα τελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος.
Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο.