Σε βαριά ατμόσφαιρα διεξήχθη η 2η αγωνιστική Α’ ΕΠΣΡ μετά τα τελευταία δυσάρεστα γεγονότα που συνέβησαν, στο χώρο της Γ’ Εθνικής αλλά και στο τοπικό μας.
Η ΕΠΣΡ αναμένεται σήμερα να πάρει απόφαση αν θα διεξαχθεί κανονικά η 3η αγωνιστική το ερχόμενο Σαββατοκύριακο ή αν θα αναβληθεί και θα γίνει εμβόλιμη.
Ο φίλαθλος κόσμος και όχι μόνο είναι ανάστατος μ’ αυτά που συμβαίνουν στο χώρο του ποδοσφαίρου, που πρέπει να είναι μια γιορτή και δυστυχώς είναι μια μαύρη σελίδα.
Συμπαράσταση και στήριξη στον Αετό
Η ΕΠΣΡ μ’ ανακοινώσεις της συμπαραστέκεται στον Αετό, ενώ τη Δευτέρα αντιπροσωπεία από τους Δασκαλομαρκάκη, Χνάρη και Καλυβιανάκη επισκέφτηκαν στο Νοσοκομείο τους τραυματίες ποδοσφαιριστές.
Η ανακοίνωση αναφέρει:
«Το Δ.Σ. της ΕΠΣΡ εύχεται στους τραυματισθέντες ποδοσφαιριστές του Αετού ταχεία ανάρρωση και επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους το ταχύτερο».
Επίσης ανάλογες ανακοινώσεις στήριξης είχαμε και από τον Άρη, Ασή Γωνιά, ΠΑΕ Επισκοπή.
Σήμερα δύο αγώνες Β’ Φάσης Κυπέλλου
Σήμερα στις 4:00 διεξάγονται δύο αγώνες Κυπέλλου Β’ Φάσης, σε αναμετρήσεις νοκ-άουτ, αν δεν υπάρξει νικητής, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και πέναλτι.
Αναλυτικά τα δύο παιχνίδια και οι διαιτητές:
Β’ Φάση
Τετάρτη 1 Οκτωβρίου (16:00)
10. Τάλως Γαράζου – Τάλως Μελιδονίου (Περάματος-Φραντζεσκάκης, Φραγκιαδάκης, Νερατζάκης-Παρατηρητής Διαιτησίας: Γαγάνης).
11. Κάλυβος – Αστέρας Περάματος (Μισιρίων-Βοσκάκης, Δασκαλομαρκάκης, Μιάρης-Παρατηρητής Διαιτησίας Καλαϊτζάκης).
Προημιτελική φάση
12. Νικητής 10 – Άρης Ρεθύμνου
13. Νικητής 11 – Ποσειδώνας Γερανίου
14. Ρεθυμνιακός – Ερμής Ζωνιανών
15. Αστέρας Ρεθύμνου – ΟΦ Αρμένων
Ημιτελική Φάση
16. Νικητής 15 – Νικητής 13
17. Νικητής 12 – Νικητής 14
Τελικός
18. Νικητής 16 – Νικητής 17
Το αγωνιστικό πανόραμα της 2ης αγωνιστικής Α’ Τοπικού 27 και 28 -9-2014
Μελιδόνι-Αρης 2-4 (0-2)
Γκολ: Θεοδωρομανωλάκης 2, Αστρινάκης, Αργυρός, Γ. Στ. Σταρράς, Χαριτάκης.
Διαιτησία: Μίαρης, Λιοδάκης, Ρ. Σταυρουλάκης.
ΜΕΛΙΔΟΝΙ (Δ. Κοσκινάς): Θ. Παρασύρης, Ψαρουδάκης (46′ Ι. Καλυβιανάκης), Γ. Σταρράς, Κ. Κοσκινάς, Ψωμάς, Μ. Κουβάκης, Χαριτάκης, Κιαγιάς, Φασόης, Κουντούρης, Γ.Σ. Σταρράς.
ΑΡΗΣ (Μιχ. Δεληγιαννάκης): Βογιατζιδάκης, Κασέλας, Παπάζογλου, Χασιώητς, Μαγιάφας, Θεοδωρομανωλάκης, Αργυρός, Πίργια (46′ Μαργκίνι), Αστρινάκης, Ρότσι (80′ Μιχελιδάκης), Χριστουλάκης (55′ Ε. Ματαραγκάσι).
Ασή Γωνιά-Πέραμα 0-3 (0-2)
Γκολ: Γ. Αντιασβιλι, Δ. Χνάρης, Ρηγάκης (πεν.)
Διαιτησία: Παπαδόπουλος, Φραγκιαδάκης, Βαββός.
ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ (Λ. Δρακάκης): Γ Δαμηλαράκης, Μ. Ψυχουντάκης, Καλυβιανάκης, Ι. Κουνδουράκης, Δρακάκης, Αποστολίδης, Ε. Κουνδουράκης, Γουνάκης (57′ Α. Αγγελάκης), Αλεξάκης, Κουγεντάκης, Μαρινάκης.
ΠΕΡΑΜΑ (Μιχ. Στεφανάκης): Σ. Πλαΐτης, Μοσχονάς, Μ. Κατσαμάς (74′ Η. Χνάρης), Β. Κατσαμάς, Ν. Δασκαλάκης, Φραντζεσκάκης, Αντιασβίλι, Δροσάκης, Δ. Χνάρης (68′ Μεταξάκης), Ρηγάκης (80′ Γ. Σταρράς), Σκουλούδης).
Ζωνιανά-Ψηλορείτης 4-0 (2-0)
Γκολ: Στρατήγης, Μπέρκης, Σταθόγλου, Καλομοίρης.
Διαιτησία: Μοχιανάκης, Βαρβαντάκης, Μαυρεδάκης.
ΖΩΝΙΑΝΑ: (Κ. Σταυρακάκης-Μιχ. Πλουσής): Ανδρεαδάκης, Ρουμπάκης (78′ Αδαμάκης), Παρασύρης (75′ Φανουράκης), Θ. Κάββαλος (70′ Κανδηλάκης), Μπριλάκης, Σταθόγλου, Καλομοίρης, Πλούσης, Μπέρκης, Φυτίλης, Στρατήγης.
ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ (Σήφης Βασιλάκης): Δημητριάδης, Γαγάνης, Σταυρουλάκης, Στ. Σημαντήρας, ΒεϊΣΆΚΗς (28′ Γ. Σημαντήρας), Κανακάκης, Μανωλιτσάκης, Αντωνίου (80′ Βλάχος), Μαντούρης, Ξηρουδάκης, Μανωλακάκης (75′ Νεονάκης).
Ποσειδώνας-ΠΑΟ Αλφά 2-1 (1-1)
Γκολ: Ν. Αποστολάκης, Π. Δατσέρης, Γαραντωνάκης.
Διαιτησία: Καλυβιανάκης, Συργούνη, Καπαδουκάκης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Σπ. Σπυριδάκης): Παλιεράκης, Γαλανάκης, Σκλομπονάκης, Πισσαδάκης, Κουνδουράκης, Ρεσούλι, Αποκορωνιωτάκης (90′ Τζαμαντάκης), Τσουπάκης (77′ Σηφακάκης), Χαλκιαδάκης, Παπαδογιαννάκης, Ν. Αποστολάκης (70′ Γαραντωνάκης).
ΠΑΟ ΑΛΦΑ (Μαν. Μακρυδάκης): Ελ. Μακρυδάκης, Σκαράκης, Ζαχαριουδάκης, Γαβράς, Λουκάκης, Κανακάκης, Γιαννόπουλος, (88′ Βάμβουκας), Γ. Σαρρής, Π. Δατσέρης, Μαγάκης, Μ. Κουγιουμουτζής (80′ Πελαντάκης).
Δόξα-Ρεθυμνιακός 1-1 (0-1)
Γκολ: Κεφάκης, Λάριος
Διαιτησία: Δασκαλομαρκάκης, Σταγάκη, Ποιμενάκης.
ΔΟΞΑ (Μιχ. Τριχάκης): Κελαϊδής, Ξενοκαλάκης, Κοντός, Καγκάς, Λάριος, Νενεδάκης (62′ Στεφάνοφ), Περίφανος, Δημήτρη, Μιχαηλίδης, Τζουλιάνο (90′ Γ. Κλάδος), Γουλόπουλος.
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (Ι. Παρασύρης-Ν. Καραδάκης): Παπαδάκης, Σαριδάκης (88′ Γ. Μπαστάκης), Μανταδάκης, Μιχαηλίδης, Δελήμπασης, Μασαούτης (70ξ’ Κυριακόπουλος), Β. Μπαστάκης, Καραδάκης (83′ Περκέτσι), Κεφάκης, Σηφακάκης.
Λιβάδια-ΟΦΑ 0-1 (0-)
Γκολ: Γκούγκας.
Διαιτησία: Δρακακάκης, Τομακτσίδης, Αλεξάκης.
ΛΙΒΑΔΙΑ (Μ. Βουράκης-Τ.Μαρής): Μ. Παρασύρης, Ε. Κλίνης (75′ Χρυσός), Μ. Ζερβός, Μ. Κλίνης (87′ Γαλανός) Ψωμάς, Ρασούλης (88′ Σ. Κλάδος), Ηλ. Χνάρης, Ε. Κουγιουμουτζής, Γ. Μαρής, Γ. Σωπασής, Ν. Κοζορώνης.
ΟΦΑ: (Θ. Αποστολάκης-Λ. Τζαγκαράκης): Σανταμούρης, Γ. Βογιατζάκης, Κοσμίδης, Πολύχρονος, Κονδύλης, Κ. Κλειδής, Γασπαράκης (70′ Ε. Κολυβάκης) Λυκούδης, Γκούγκας, Ανδρεΐνι, Κουρνιανός (90′ Α. Βογιατζάκης).
Κάλυβος -Αετός: Δεν έγινε
Διαιτησία: Γ..Ε Σταυρουλάκης, Κοκμοτός, Σ. Παπαδάκης.
Αστέρας-Σπήλι 0-0
Διαιτησία: Φραντζεσκάκης, Ψαρρά, Τσαμπουράκης.
ΑΣΤΕΡΑΣ (Ηλ. Ασπρομάτης-Αντ. Τσακάλης) Ν. Γαγάνης, Γελαδάρης, Γαβαλάς, Ξενικάκης, Ψυχουντάκης, Κόλα, Ψυχογιός (63′ Μουλίτσας) Βουτσάς (73′ Κλαψινός), Χατζηάδης, Ρόντζεν, Ρ. Χριστουλάκης.
ΣΠΗΛΙ (Χ. Παπαδάκης-Γ. Πετρογιαννάκης) Γαρτζολάκης, Πιτσιδιανάκης, Ε. Βαβουράκης, Πετρογιαννάκης, Σιορέ (89′ Γ. Παπαδάκης), Λαζαρίδης, Καμπουράκης (60′ Περαντωνάκης), Ν. Ψυχουντάκης, Μπαξεβάνης, Γ. Βαβουράκης (70′ Σειραγάκης).
Οι σκόρερ
1) Α. Στρατήγης (Ζωνιανά) 4
2) Αλ. Βλαστός (Ρεθ.) 3
– Ν. Θεοδωρομανωλάκης (Άρη) 3
4) Ρ. Ιμπραχίμ (Αστέρας) 2
– Ι. Ρηγάκης (Πέραμα) 2
– Μ. Κατσαμάς (Πέραμα) 2
– Χρ. Καλομοίρης (Ζωνιανά) 2
-Σ. Σηφακάκης (Ρεθ.) 2
-Ν. Καραδάκης (Ρεθ.) 2
Βαθμολογία Α’ τοπικού
(Σε 2 αγώνες)
1. Ζωνιανά 6 10-1
– Πέραμα 6 7-0
– Άρης 6 6-3
4. Ρεθυμνιακός 4 10-1
– Αστέρας 4 2-1
– ΟΦΑ 4 2-1
7. Ποσειδώνας 3 2-5
8. Δόξα 2 2-2
9. Κάλυβος 1 1-1
– Σπήλι 1 1-2
– Μελιδόνι 1 3-5
– ΠΑΟ Αλφά 1 2-3
– Ψηλορείτης 1 1-5
14. Αετός 0 1-2
– Λιβάδια 0 1-7
– Ασή Γωνιά 0 0-12
Σημείωση: Υπολείπεται ο αγώνας Καλύβου-Αετού
Η 3η αγωνιστική
Σάββατο 4-10-14 (ώρα 4:00)
Γ. Ρεθύμνου Αστέρας-Μελιδόνι
Γ. Ανωγείων Αετός-Λιβάδια
Γ. Αρμένων ΟΦΑ-Ζωνιανά
Κυριακή 5-10-14 (ώρα 4:00)
Γ. Περάματος Πέραμα-Δόξα
Γ. Φουρφουρά Ψηλορείτης-Ρεθυμνιακός
Γ. Αλφάς ΠΑΟ Αλφά-Ασή Γωνιά
Γ. Σπηλίου Σπήλι-Κάλυβος
Γ. Μισιρίων Άρης-Ποσειδώνας