Συνάντηση με τον κοσμήτορα της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης, Γιώργο Κοντάκη και την αντιπρύτανη του Πανεπιστημίου, Ελένη Παπαδάκη, είχε ο περιφερειάρχης Κρήτης, Σταύρος Αρναουτάκης. Στη συνάντηση στην Ιατρική Σχολή παρουσία του προέδρου του Περιφερειακού Συμβουλίου, Γιώργου Πιτσούλη, του εντεταλμένου συμβούλου στο τομέα Κοινωνικής Πολιτικής, Λάμπρου Βαμβακά και των ερευνητών-συνεργατών της Αντιπρυτάνεως, συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την υλοποίηση επιστημονικών προγραμμάτων, με τη συνεργασία και στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης.
Κορωνοϊός: Οι ΗΠΑ ενέκριναν για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer
Η ρυθμιστική αρχή υγείας των ΗΠΑ ενέκρινε για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer για την Covid. Όπως μεταδίδει το...