Οι Μακεδόνες για μια ακόμα φορά έδειξαν την αγάπη τους για την Κρήτη και τον Πολιτισμό της, καθώς δεν ήταν λίγοι εκείνοι οι οποίοι αφού αποθέωσαν τους χορούς της Κρήτης, ανέβηκαν στην πίστα και έγιναν ένα με τους Κρητικούς, στο παραδοσιακό γλέντι που στήθηκε στην πλατεία του χωριού Μεσημέρι, την Κυριακή 13 Οκτωβρίου.
Εκδήλωση-αφιέρωμα στην Μεσσήνη για τον αρχαιολόγο Πέτρο Θέμελη
Στη μνήμη του καθηγητή αρχαιολογίας Πέτρου Θέμελη (1936-2023), που με το πολυετές ερευνητικό και ανασκαφικό έργο του ανέδειξε τον μοναδικό...