Μάχη για να κρατηθεί στην ζωή δίνει ένας 50 χρονος ρεθεμνιώτης ο οποίος νοσηλεύεται διασωληνωμένος στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Γενικού Νοσοκομείο Ρεθύμνου έχοντας προσβληθεί από τον ιό της γρίπης Η1Ν1. Ο 50 χρονος άνδρας εισήλθε στο νοσοκομείο με σοβαρή λοίμωξη του αναπνευστικού ,σύμφωνα με τον Διευθυντή της ΜΕΘ, και βρίσκεται στη εντατική εδώ και οχτώ ημέρες ενώ χτες με τα εργαστηριακά αποτελέσματα των εξετάσεων , επιβεβαιώθηκαν οι υποψίες οτι είχε νοσήσει από τον ιό της γριπής. Η κατάσταση της υγείας του χαρακτηρίζεται εξαιρετικά κρίσιμη.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...