Στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Γενικού Νοσοκομείου Ρεθύμνου νοσηλεύεται μια 22χρονη κοπέλα που τραυματίστηκε σοβαρά σε τροχαίο ατύχημα που σημειώθηκε την Κυριακή στην περιοχή του Τσεσμέ, όταν η νεαρή κοπέλα έχασε τον έλεγχο του δικύκλου που οδηγούσε με αποτέλεσμα να τραυματιστεί.
Η 22χρονη υπεβλήθη σε χειρουργική επέμβαση στο ήπαρ και μεταφέρθηκε στη ΜΕΘ, όπου η κατάστασή της χαρακτηρίζεται σταθερή αλλά κρίσιμη: «Η κοπέλα διακομίστηκε εχθές με το ΕΚΑΒ στο Νοσοκομείο μετά από τροχαίο. Έγινε μια επέμβαση στο ήπαρ, δηλαδή υπέστη κάκωση ήπατος και παραμένει σε κρίσιμη κατάσταση αλλά σταθερή. Βρίσκεται σε καταστολή και τις επόμενες μέρες θα γίνει ακόμη ένα χειρουργείο» ανέφερε στα «Ρ.Ν.» ο διοικητής του Γ.Ν.Ρ. Γιώργος Φραγκιαδάκης.