Αμφότεροι οι δύο αντίπαλοι θα δώσουν ραντεβού στο γήπεδο Σοχώρας στις 17:00, όπου το ματς αυτό θα αποτελέσει και την επίσημη έναρξη της ποδοσφαιρικής περιόδου του νομού Ρεθύμνου.
Υπενθυμίζουμε ότι ο πρωταθλητής Ψηλορείτης κέρδισε το πρωτάθλημα στην ισοβαθμία από το Σπήλι, ενώ ο Ερμής επικράτησε με 1-0 των Λιβαδίων στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΡ.
Ψηλορείτης και Ερμής συναντιούνται για πρώτη φορά στην ιστορία τους σ’ έναν κορυφαίο θεσμό διεκδικώντας το τρόπαιο. Πρόκειται λοιπόν για μία ιστορική στιγμή που δεν θα πρέπει να χάσουν οι φίλαθλοι του νομού.
Δράττοντας την ευκαιρία αυτή, η ΕΠΣ Ρεθύμνου θα απονείμει τα κύπελλα στις πρωταθλήτριες ομάδες της υποδομής της χρονιάς που πέρασε (2012-13) οι οποίες είναι:
Α) Κατηγορία Νέων ΟΦ Αρμένων
Β) Κατηγορία Παίδων ΑΟ Επισκοπής 2010
Γ) Κατηγορία Προπαίδων ΟΦ Αρμένων (1).
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....