Μετά τη συνεργασία-ανταλλαγή που πραγματοποιήθηκε την προηγούμενη Τετάρτη, ανάμεσα σε Άρη Ρεθύμνου και ΑΕ Μυλοποτάμου και αφορούσε τους επιθετικούς Γιώργο Βελονάκη και Μανώλη Σκουλούδη, η «κιτρινόμαυροι» των Μισιρίων προχώρησαν σε μια ακόμη κίνηση ενίσχυσης του ρόστερ τους, κοιτώντας στην «γειτονιά» τους και βλέποντας ότι οι τελευταίες και οριστικές εξελίξεις στην συντοπίτισσα Δόξα Πλατανέ, δεν ήταν και οι καλύτερες για τους «ασπρόμαυρους» του γηπέδου του «Ταύρου». Έτσι με σύντομες διαδικασίες έφτασαν σε συμφωνία με τον Νίκο Λάριο που για αρκετά χρόνια πρόσφερε τις υπηρεσίες του στην πάλαι ποτέ ιστορική ομάδα των Μισιρίων που πλέον δεν θα βρίσκεται ανάμεσα στου μεγάλους του Ρεθεμνιώτικου ποδοσφαίρου.
Ο 26χρονος ταλαντούχος δεξιός μπακ, είναι πλέον το 5ο καινούριο πρόσωπο που υπολογίζει στα πλάνα του για την νέα περίοδο ο προπονητής των «κιτρινόμαυρων» Μιχάλης Δεληγιαννάκης και έρχεται να προστεθεί στους νεοφερμένους Γιώργο Κλάδο( τερματοφύλακα), Μανώλη Σκουλούδη, Γιώργο Κλάδο (αμυντικό) και Αλέξη Μαγιάφα.
Η επίσημη ανακοίνωση του Άρη για την 5η συμφωνία που πραγματοποίησε στην καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο:
«Με ιδιαίτερη χαρά η διοίκηση του Άρη Ρεθύμνου ανακοινώνει την απόκτηση του Νίκου Λάριου. Ο δεξιοπόδαρος αμυντικός είναι 26 χρονών και μέχρι το τέλος της περασμένης σεζόν αγωνιζόταν με τα χρώματα της Δόξας Πλατανέ. Του ευχόμαστε πάνω από όλα υγεία και καλή ποδοσφαιρική σεζόν».