Σήμερα θα οδηγηθεί ενώπιον του ανακριτή προκειμένου να απολογηθεί ένας 30χρονος υπήκοος από το Μπαγκλαντές με την κατηγορία της αποπλάνησης ανηλίκου.
Ο 30χρονος συνελήφθη νωρίς το βράδυ του Σαββάτου μετά από καταγγελία που έγινε σε βάρος του από τη γιαγιά ενός τρίχρονου αγοριού, η οποία αναζητώντας το μικρό αγόρι μπήκε στο σπίτι του αλλοδαπού και γείτονά της και αντίκρισε μια άσεμνη εικόνα με τον 30χρονο να θωπεύει το παιδί. Κάλεσε αμέσως τις αστυνομικές αρχές και άνδρες της ομάδας ΔΙΑΣ έφτασαν στο σημείο.
Αστυνομικοί της Ασφάλειας Ρεθύμνου συνέλαβαν λίγη ώρα αργότερα τον 30χρονο, ο οποίος φέρεται να παραδέχθηκε την πράξη του, και όταν οι αυτονομικοί τον ρώτησαν γιατί το έκανε ανέφερε ότι δεν θεωρεί πως έκανε κάτι κακό.