ΑΜΦΟΤΕΡΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ ΠΕΡΥΣΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ
Στον Αστέρα οι Μανωλακάκης, Απλαδάς
Την απόκτηση δύο ακόμα ποδοσφαιριστών ανακοίνωσε ο Αστέρας Ρεθύμνου. Ο λόγος για τους Βαγγέλη Μανωλακάκη και Ηρακλή Απλαδά, που από τη νέα αγωνιστική χρονιά θα φοράνε την «κίτρινη» φανέλα. Αμφότεροι προσέφεραν πέρυσι τις υπηρεσίες τους στον Αλμυρό και δη στο τοπικό πρωτάθλημα Ηρακλείου. Ο πρώτος αγωνίζεται ως ακραίος αμυντικός και ο δεύτερος ως ακραίος επιθετικός.
Η ανακοίνωση του Αστέρα αναφέρει χαρακτηριστικά: «Το Δ.Σ. του Νέου Αστέρα Ρεθύμνου ανακοινώνει την απόκτηση του 22χρονου ακραίου επιθετικού Ηρακλή Απλαδά από τον Αλμυρό Ηρακλείου και την απόκτηση του 22χρονου ακραίου αμυντικού Βαγγέλη Μανωλακάκη από τον Αλμυρό Ηρακλείου για τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά 2015-16. Τους καλωσορίζουμε στην ομάδα μας και στο Ρέθυμνο και τους ευχόμαστε πολλές επιτυχίες».