Στον Εργοτέλη ο Γιασμίνκο Βέλιτς
Προπονητής στη Φούτμπολ Λιγκ και μάλιστα παραμένοντας στην αγαπημένη του Κρήτη, θα είναι και τη νέα σεζόν ο Γιασμίνκο Βέλιτς. Ο Βόσνιος τεχνικός, τέσσερις μέρες μετά την επίσημη ανακοίνωση της Επισκοπής ότι δεν θα συνεχίσουν μαζί, δέχθηκε πρόταση από τον Εργοτέλη και συνομιλώντας με τον μεγαλομέτοχο, Δημήτρη Παπουτσάκη ήρθαν άμεσα σε συμφωνία.
Στόχος του Εργοτέλη είναι να διεκδικήσει την άνοδο στη Σούπερ Λιγκ.
Η συμφωνία θα επισημοποιηθεί μέσα στα επόμενα 24ωρα, όταν και ο πρώην τεχνικός της Επισκοπής θα μεταβεί για μόνιμη εγκατάσταση στο Ηράκλειο, ώστε να προχωρήσει και ο σχεδιασμός για τη νέα σεζόν.