Μετά το κύμα της κακοκαιρίας με το όνομα “Ελπίδα” ο ΕΟΣ Ρεθύμνου παίρνει τα… μέτρα του και οργανώνει την καθιερωμένη εβδομαδιαία του διαδρομή. Γι’ αυτή την Κυριακή λοιπόν έχει προγραμματίσει να ανέβει στον Κρυονερίτη
Συγκεκριμένα, η διαδρομή θα ξεκινήσει από το χωριό Αλώνες ακολουθώντας το μονοπάτι E4 από τη βόρεια πλευρά. Η αποστολή θα προσεγγίσει την κορυφογραμμή του Κρυονερίτη με θέα το Λιβυκό πέλαγος και όλο το ανάγλυφο του νομού.
Έπειτα, κατευθυνόμενοι οι ορειβάτες δυτικά, θα ανέβουν στην κορφή (1310μ.) στο εκκλησάκι του Αγίου Πνεύματος και την πηγή με το κρύο νερό από όπου ονομάστηκε και το βουνό. Η επιστροφή θα γίνει από την ίδια διαδρομή.
Ω.Π.: ΒΔ2. Αρχηγός: Γιάννης Βασιλάκης, τηλ. 6948832434.
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....