Στο νοσοκομείο ΚΑΤ των Αθηνών νοσηλεύεται από χτες ένας 24χρονος νεαρός από το χωριό Μαριού του Δήμου Αγίου Βασιλείου ο οποίος τραυματίστηκε σοβαρά στο χέρι όταν επιχείρηαε να ανάψει κροτίδες σε καμινέτο οι οποίες εξερράγησαν στα χέρια του. Ο 24 χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Ρεθύμνου όμως λόγω της σοβαρότητας της κατάστασης του διεκομίσθη στο ΚΑΤ όπου υπεβλήθη σε χειρουργική επέμβαση.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...