Στο νοσοκομείο Ρεθύμνου πέθανε σήμερα ένας 48 χρονος Χανιώτης που νοσηλευόταν με covid στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου. Ο 48 χρονος είχε μεταφερθεί στο νοσοκομείο Ρεθύμνου από το νοσοκομείο Χανίων πριν δέκα περίπου ημέρες δίδοντας μάχη με τον κορονοϊό. Σήμερα η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε και κατέληξε.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...