Η επιμελώς αναστηλωμένη έπαυλη Villa Claudio, η πληθώρα των πολεμικών μουσειακών εκθεμάτων, η αρμονικά και με ιστορική σειρά τοποθέτησή τους μας μετέφεραν νοερά στα πολεμικά γεγονότα από το 1897-1947 αυτά που μας οδήγησαν στην ολοκλήρωση της Ελλάδας μας. Φεύγοντας από το Μουσείο συναντήσαμε τον αναστηλωτή του αρχοντικού και ιδρυτή του Μουσείου τον στρατηγό και τέως αρχηγό ΓΕΕΘΑ κ. Μανούσο Παραγιουδάκη, τον οποίο συγχαρήκαμε και ευχαριστήσαμε θερμά. Τέτοιοι άνθρωποι τιμούν τον τόπο μας και αποτελούν φωτεινά παραδείγματα πολιτισμού και προσφοράς.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...