Στο τραπέζι οι δευτεραθλητές της Γ’ Εθνικής
Και να, που το αίτημα του Άρη εκτιμάται ανάλογα από τους ιθύνοντες της Φούτμπολ Λιγκ και της Σούπερ Λιγκ και μπαίνει στα θέματα προς συζήτηση εντός των ημερών. Πιο συγκεκριμένα, η περίπτωση των δευτεραθλητών της Γ’ Εθνικής για δημιουργία αγώνων μπαράζ, θα εξεταστούν ενδελεχώς από τη δεύτερη λίγκα της χώρας αυτή την Παρασκευή. Σκοπός, τι άλλο από την προβίβαση ενός, δύο ή και τριών ομάδων της τρίτης κατηγορίας στη Φούτμπολ Λιγκ.
Με λίγα λόγια, την Παρασκευή, θα ξεκαθαρίσει τί μέλλει γενέσθαι με τα κενά που προκύπτουν από τη μη συμμετοχή στο πρωτάθλημα των ΟΦΗ, Νίκης Βόλου.
Οι άνθρωποι της λίγκας, πέραν όλων των υπολοίπων, θα πρέπει να εξετάσουν και το τι μέλλει γενέσθαι με την αποχώρηση του Πιερικού, αλλά και με τον ορισμό ημερομηνίας και έδρας του τελικού πρωταθλήματος Νέων.
Πιο αναλυτικά:
«Συνεδριάζει την Παρασκευή 5 Ιουνίου 2015 και ώρα 13.30, το Διοικητικό Συμβούλιο της Φούτμπολ Λιγκ ΟΠΑΠ, με θέματα ημερήσιας διάταξης:
1. Αναδιάρθρωση κατηγοριών αγωνιστικής περιόδου 2015 – 2016.
2. Απόφαση για την παραίτηση της ΠΑΕ Πιερικός από τους αγώνες πλέι άουτ.
3. Τελικός πρωταθλήματος Νέων Φούτμπολ Λιγκ ΟΠΑΠ.
4. Διάφορα θέματα».