Στους δρόμους βγήκαν σήμερα το απόγευμα πολίτες του Ρεθύμνου ως ένδειξη συμπαράστασης στην ελληνική κυβέρνηση ,την ίδια ώρα που διεξάγεται το έκτακτο Eurogroup στη βελγική πρωτεύουσα.Αγνοώντας την έντονη βροχή,το χαλάζι και το κρύο, αρκετοί πολίτες με κεντρικό σύνθημα «Δεν εκβιαζόμαστε, ούτε βήμα πίσω στους εκβιασμούς» συγκεντρώθηκαν στο δημαρχείο στην συνέχεια πραγματοποίησαν πορεία στους δρόμους της πόλης.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...