Συνάντηση με στελέχη της τοπικής ΝΟΔΕ της Νέας Δημοκρατίας στο Ρέθυμνο, πραγματοποίησε κατά τη παρουσία του στο Ρέθυμνο ο Γραμματέας της Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας, Γιώργος Στεργίου. Κατά τη διάρκεια της συζήτησης τέθηκαν ζητήματα οργανωτικής λειτουργίας του κόμματος κατά τη κυβερνητική περίοδο, ενώ παράλληλα, πραγματοποιήθηκε σύντομος απολογισμός του κυβερνητικού έργου. Τέλος, έγινε αναφορά και στην προγραμματισμένη κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας η οποία προγραμματίζεται στις 8 Φεβρουαρίου παρουσία του Υπουργού Εξωτερικών, κ. Δένδια.
Κατάρτιση των δημοσίων υπαλλήλων σε θέματα Τεχνητής Νοημοσύνης σε συνεργασία με την Google
Εκπαίδευση σε θέματα Τεχνητής Νοημοσύνης ξεκίνησαν ήδη 500 εργαζόμενοι στον δημόσιο τομέα, με στόχο την εξοικείωσή τους με αυτή και...