Συνάντηση με τον διευθυντή Διαχείρισης Συγκοινωνιακών και Υδραυλικών έργων του ΟΑΚ κ. Ευάγγελο Μαμαγκάκη και τα στελέχη της Α.Ε. μεταξύ των οποίων και τους μηχανικούς κ. Μανώλη Πενθερουδάκη, κ. Θοδωρή Βουρβαχάκη και κ. Στέλιο Ηλιάκη, είχαν τη Δευτέρα το πρωί στο Ρέθυμνο ο υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία Θοδωρής Δουλουμπέκης και ο συντονιστής της Ο.Μ. Ρεθύμνου κ. Γιώργος Βλαστός.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης ο κ. Μαμαγκάκης παρουσίασε το σημαντικό έργο που έχει κάνει τα τελευταία χρόνια ο Οργανισμός, κυρίως μέσω των φραγμάτων σε Ποταμούς κι Αποσελέμι, κι ανέπτυξε μια σειρά από έργα τα οποία σχεδιάζει ο οργανισμός για τα επόμενα χρόνια.
Σε δήλωσή του μετά το τέλος της συνάντησης ο κ. Δουλουμπέκης ανέφερε: «Είναι πολύ ελπιδοφόρο ότι ένας δημόσιος οργανισμός καταφέρνει να μελετά και να διαχειρίζεται σημαντικά αναπτυξιακά έργα για τον τόπο μας. Ο ΟΑΚ είναι η απόδειξη ότι όταν το Δημόσιο θέλει, όταν λειτουργεί με αξιοκρατία, όταν στελεχώνεται με ανθρώπους που έχουν όραμα μπορεί να τα καταφέρει.
Ελπίζουμε μέσα από τις Ευρωεκλογές να μπορέσουμε να ενισχύσουμε τις πολιτικές δημόσιων επενδύσεων για να μπορέσουμε να δούμε να εκτελούνται όχι μόνο τα συμπληρωματικά έργα των ήδη εκτελεσθέντων αλλά και μια σειρά από νέα αναπτυξιακά έργα που θα ευνοήσουν τους παραγωγικούς και καθημερινούς ανθρώπους του νησιού».