H Ελένη και η Σουζάνα Βουγιουκλή θα τραγουδήσουν στην αυλή του 1ου Λυκείου Ρεθύμνου (Πολυκλαδικό) την Παρασκευή 14 Ιουνίου στις 20:30 το βράδυ. Η είσοδος είναι ελεύθερη.
Με τις αυθεντικές κι εκρηκτικές ερμηνείες τους σε μια πολύχρωμη μουσική παράσταση, θα μας ταξιδέψουν στον αρχέγονο παγκόσμιο ήχο, με όχημα τη μουσική και τα τραγούδια από τις παραδόσεις της Ελλάδας και του κόσμου.
Οι αδελφές Βουγιουκλή συμμετέχουν με ευαισθησία στις επετειακές εκδηλώσεις του σχολείου για τα 100 χρόνια από την εθελοντική στράτευση των μαθητών και φοιτητών του Ρεθύμνου στους Βαλκανικούς Πολέμους και στον αγώνα τους για την Ένωση της Κρήτης.
Πολιτιστικό φεστιβάλ Αγίου Βασιλείου 2024- Village fest
Ξεκινά τη Δευτέρα 29 Ιουλίου το 1ο Πολιτιστικό φεστιβάλ του δήμου Αγίου Βασιλείου, που διοργανώνουν ο δήμος με την Περιφέρεια...