Συνελήφθη, χθες το μεσημέρι σε περιοχή του Δήμου Ρεθύμνου, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Ρεθύμνου, 30χρονος , για παραβάσεις της Νομοθεσίας περί ναρκωτικών και λοιπών ειδικών ποινικών νόμων.
Ειδικότερα, αστυνομικοί πραγματοποίησαν έρευνα στην οικία του 30χρονου, κατά τη διάρκεια της οποίας βρέθηκαν και κατασχέθηκαν, μικροποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, μια ηλεκτρονική ζυγαριά ακριβείας και διάφορα σκευάσματα συμπληρωμάτων διατροφής και αναβολικών ουσιών και συγκεκριμένα 10 αμπούλες των 2mg, 73 ταμπλέτες, 2 φιαλίδια των 100ml, 77 κάψουλες των 10mg, τα οποία στερούνται σχετικής έγκρισης του Ε.Ο.Φ.
Η προανάκριση διενεργείται από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών Ρεθύμνου ενώ ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ρεθύμνου.