Συνελήφθη το βράδυ της Παρασκευής στο Ρέθυμνο από αστυνομικούς του τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της υποδιεύθυνσης Ασφαλείας 35χρονος, κατηγορούμενος για παραβάσεις της νομοθεσίας περί ναρκωτικών ουσιών.
Ειδικότερα, κατά τη διάρκεια του ελέγχου βρέθηκαν στην κατοχή του και κατασχέθηκαν εννέα (9) αυτοσχέδιες συσκευασίες, οι οποίες περιείχαν συνολικά 27,4 γραμμάρια ηρωίνης.
Η προανάκριση διενεργείται από το τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών της υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Ρεθύμνης, ενώ ο συλληφθείς με τη σε βάρος του σχηματισθείσα δικογραφία, θα οδηγηθεί στον κ. εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ρεθύμνου.