ένας 47 χρονος άνδρας συνελήφθη, χθες το απόγευμα σε Τοπική Κοινότητα του Δήμου Μυλοποτάμου, από αστυνομικούς του Τμήματος Αστυνομικών Επιχειρήσεων (Τ.Α.Ε.) Μυλοποτάμου, για παραβάσεις νομοθεσίας περί όπλων.
Ειδικότερα, οι αστυνομικοί πραγματοποίησαν έλεγχο σε Ι.Χ.Ε όχημα που οδηγούσε ο 47χρονος όπου βρέθηκαν και κατασχέθηκαν οχτώ (8) μαχαίρια μήκους έως τριάντα (30) cm.
Ο συλληφθείς, θα οδηγηθεί σήμερα στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ρεθύμνου.