Στην ανανέωση με τον τεχνικό διευθυντή και τους προπονητές των τμημάτων υποδομής της προχώρησε η ομάδα του Άρη Ρεθύμνου. Έτσι λοιπόν ο Ναπολέων Σκουλούδης, αλλά και οι τεχνικοί των Ακαδημιών των «κιτρινόμαυρων», Άρης Παπαδάκης, Κώστας Βατόγλου, Πολύδωρος Γάσπαρης και Νίκος Μαραγκουδάκης, θα συνεχίσουν να είναι οι καθοδηγητές των μικρών του σωματείου των Μισιρίων, προσφέροντας ήδη τις συμβουλές και την εμπειρία τους στο «1ο ποδοσφαιρικό καλοκαίρι», που ξεκίνησε ήδη από την Δευτέρα στις ανακαινισμένες εγκαταστάσεις του γηπέδου του «Ταύρου».
Η ανακοίνωση του επίσημου Άρη ανέφερε τις δυσκολίες της πρώτης μεταβατικής χρονιάς ελέω της ανακατασκευής του γηπέδου των Μισιρίων αλλά και την εμπιστοσύνη με την οποία τους περιβάλλει… «Παρά τις πολλές δυσκολίες που υπήρξαν λόγω έλλειψης γηπέδου, μετά την άκρως επιτυχημένη χρονιά 2017-18 της Ακαδημίας μας, ανανεώθηκε η συνεργασία μας με τον τεχνικό διευθυντή κ. Σκουλούδη Ναπολέων αλλά και με τους προπονητές κ.κ. Παπαδάκη Άρη, Βατόγλου Κωνσταντίνο, Γάσπαρη Πολύδωρο και Μαραγκουδάκη Νίκο.
Συνεχίζουμε και ελπίζουμε την νέα χρονιά η Ακαδημία μας να λειτουργήσει ακόμα καλύτερα στο ανακαινισμένο δημοτικό γήπεδο Μισιρίων. Υπενθυμίζουμε ότι θα λειτουργήσει για 1η φορά το «ποδοσφαιρικό καλοκαίρι» από 18/06/2018 έως 10/08/2018 για παιδιά ηλικίας 4 ετών και άνω. Υπεύθυνος προγράμματος Σκουλούδης Ναπολέων, τηλέφωνο επικοινωνίας: 6975907754».
N. Σκουλούδης: «Ανταπεξήλθαμε στα προβλήματα»
Λίγο μετά την συμφωνία με την διοίκηση του Άρη, ο τεχνικός διευθυντής της ομάδας Ναπολέων Σκουλούδης, τόνισε μεταξύ άλλων στις σχετικές του δηλώσεις. «Σε μια σεζόν δύσκολη για το σωματείο του Άρη Ρεθύμνου, με το γηπεδικό πρόβλημα να αποτελεί τροχοπέδη στην ομαλή λειτουργία, τόσο της πρώτης ομάδας, όσο και των τμημάτων υποδομής, εμείς προσπαθήσαμε να ανταπεξέλθουμε στις υποχρεώσεις μας στο μέτρο του δυνατού. Στον σύλλογο υπάρχουν δυνατότητες και προοπτικές και με την επάνοδό μας στο ανακαινισμένο πλέον γήπεδο των Μισιρίων η νέα χρονιά θα είναι ακόμη πιο δυνατή για τον ιστορικό Άρη Ρεθύμνου. Τα προπονητικά τιμ τόσο της πρώτης ομάδας, όσο και των Ακαδημιών, είναι από τα καλύτερα του Ρεθύμνου. Απαρτίζονται από έμπειρους, καταξιωμένους και τεχνικά καταρτισμένους προπονητές, και το αποτέλεσμα της δουλειάς που πραγματοποιείται θα φανεί και την νέα περίοδο στην ομάδα μας».