Τη συνέχιση της συμμετοχής των δικαστικών υπαλλήλων της πρωτοδικειακής περιφέρειας Ρεθύμνης στις δίωρες διακοπές εργασίας (09:00-11:00 π.μ.), αποφάσισε το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου τους, στο πλαίσιο των κινητοποιήσεων που πραγματοποιεί η Ομοσπονδία Δικαστικών Υπαλλήλων Ελλάδος (Ο.Δ.Υ.Ε.).
Σύμφωνα με ανακοίνωση του συλλόγου από την Τρίτη 3 Μαρτίου 2020 έως και την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2020, κατά τις ώρες 09:00-11:00 π.μ. θα πραγματοποιούν δίωρες διακοπές εργασίας στη διάρκεια των οποίων θα απέχουν από όλα τα καθήκοντά μας, στα οποία θα επανέρχονται με τη λήξη της διακοπής και έως τη λήξη του ωραρίου τους.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...