Ανακοινώθηκαν τα ονόματα της σχολής προπονητών UEFA B’ που θα διεξαχθεί στα Χανιά από τις 15 Ιανουαρίου ως τις 29 του ίδιου μήνα.
Η σχολή που ανοίγει, φέρνει και πάλι αρκετά γνωστά ονόματα, που είτε δουλεύουν αυτό το διάστημα, είτε βρίσκονται στον χώρο και θέλουν να ασχοληθούν με την προπονητική.
Η είδηση όμως των ημερών είναι ότι, σχολή ανοίγει και στο Ρέθυμνο με το τέλος του Ιανουαρίου. Πιο συγκεκριμένα, στις 31 Ιανουαρίου η πόλη μας -έναν χρόνο μετά την επιτυχία των μαθημάτων από την ΕΠΟ- θα φιλοξενήσει όλους τους προπονητές εκείνους που θα ενδιαφερθούν να αποκτήσουν το δίπλωμα UEFA A’.
Η σχολή θα διαρκέσει ως τις 11 Φεβρουαρίου και τα μαθήματα ως γνωστόν θα είναι εντατικά.
Ας δούμε όμως ποιοι είναι οι προπονητές εκείνοι που θα κάτσουν πρώτοι στα θρανία για το δίπλωμα UEFA Β’. Ανδρεαδάκης Ευάγγελος, Καβακόπουλος Θεόδωρος, Κορωνάκης Μιχαήλ, Κουτσουπάκης Κυριάκος, Κουλίτση Σταυρούλα, Νικηφόρος Στυλιανός, Ντενεκετζής Γεώργιος, Πανίδης Γεώργιος, Τζόκας Απόστολος, Τζούγκαρης Σωτήριος, Χατζηγιάννης Μιχαήλ, Λεκάκης Νικόλαος, Μανιδάκης Αντώνιος, Κασσαπάκης Βασίλειος, Χαλκιαδάκης Φανούριος, Πέτρας Παναγιώτης, Μπαστάκης Γεώργιος, Πετράκης Εμμανουήλ, Πίτσος Μηνάς, Δανδουλάκης Νικόλαος, Πότσιου Μαρία, Δημητριάδης Ιωάννης, Σιόλας Παναγιώτης, Νικολαΐδης Βασίλειος, Χιώτης Διονύσιος, Σεμαλτιανού Ελένη, Βιδάλης Νικόλαος, Κωνσταντίνου Αντώνιος, Κολλιάκος Παντελής, Λαμπίρης Νικόλαος, Παππάς Χαρίλαος, Παπαδόπουλος Δημήτριος, Τεντόγλου Χρήστος, Τσιρογιάννης Γεώργιος, Πλακιάς Σπυρίδων, Μακρίδης Γεώργιος, Παλαμαράς Κωνσταντίνος-Αλέξανδρος, Ζαλάβρας Κωνσταντίνος, Πασιάκος Γεώργιος, Λουλές Γεώργιος, Μπελεγρίνης Ξενοφών, Γιώτης Χρήστος, Τσαξιρλής Στυλιανός, Ναβροζίδης Χαράλαμπος, Αναστόπουλος Ιωάννης, Γκρίγια Τέντι.
Οι υποψήφιοι προπονητές κατέθεσαν παράβολο συμμετοχής 650 ευρώ.
Παρακάτω βλέπετε τις σχολές όπου έχουν προκηρυχθεί μαθήματα ανά πόλη:
– Λειτουργία σχολής προπονητών UEFA B στα Χανιά 15-29/1/2018 (πληροφορίες ΕΠΣ Χανίων, τηλ: 28210-45106, 57272).
– Λειτουργία σχολής προπονητών UEFA A στο Ρέθυμνο (β’ φάση) 31/1-11/2/2018 (πληροφορίες ΕΠΣ Ρεθύμνου, τηλ: 28310-50865) Μανιταρότοπος 300×250.
– Λειτουργία σχολής προπονητών UEFA C στη Χαλκίδα 23/2-4/3/2018 (πληροφορίες ΕΠΣ Εύβοιας, τηλ: 22210-23038).
Λειτουργία σχολής προπονητών UEFA C στη Χαλκιδική 10-19/3/2018 (πληροφορίες ΕΠΣ Χαλκιδικής, τηλ: 23710-22609).
– Λειτουργία σχολής προπονητών UEFA C στην Πρέβεζα 26/3-4/4/2018 (πληροφορίες ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, τηλ: 26820-22719).