Σύσκεψη επαγγελματικών φορέων και συλλόγων του Ρεθύμνου, με πρωτοβουλία του βουλευτή Ρεθύμνου και τομεάρχη Υγείας του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Ανδρέα Ξανθού, θα πραγματοποιηθεί αύριο Τρίτη 1/2/2022 στις 7μ.μ. στο Επιμελητήριο Ρεθύμνου, για να συζητηθούν τα οξυμμένα προβλήματα της περιόδου λόγω της διπλής κρίσης (πανδημία – ακρίβεια) που πλήττει νοικοκυριά και επιχειρήσεις. Στη σύσκεψη θα συμμετέχουν οι διοικήσεις του Επιμελητηρίου, του Εμπορικού συλλόγου, του σωματείου Εστίασης-Αναψυχής και της Ομοσπονδίας Επαγγελματοβιοτεχνών Ρεθύμνου. Στη σύσκεψη θα συμμετάσχει και ο πρόεδρος της ΓΣΕΒΕΕ Γιώργος Καββαθάς.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...